czwartek, 02 maj 2019 00:00

Derby Wisła Strumień - Zryw Bąków

Napisał

Przed piłkarzami Wisły Strumień 23 kolejka sezonu Skoczowskiej A klasy. Na stadionie im. Karola Żerdki w Strumieniu Wiślacy zagrają z drużyną Zrywu Bąków

25 maj 2019 godz.15.00

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu, Gmina Strumień i Klub Skatowy Cieszyn filar zapraszają do udziału w 7. Otwartym Turnieju o Puchar Burmistrza Strumienia.

Zawody odbędą się w sobotę 25 maja w Restauracji Nova. Regulamin Turnieju będzie dostępny na stronie www.pzskat.pl.

Serdecznie polecamy udział zwłaszcza mieszkańcom naszej Gminy.

niedziela, 26 maj 2019 00:00

Staromiejska Wiosna 2019

Napisał

Tradycyjnie już pierwszy weekend czerwca to w Gminie Strumień wielkie świętowanie w związku z organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury na strumieńskim Rynku Staromiejską Wiosną. Tradycyjnie również nie możemy być pewni przychylności warunków atmosferycznych. Jednak od zeszłego roku nie stanowi już to problemu dzięki olbrzymiemu namiotowi, który przykryje cały teren wydarzenia wraz ze sceną!

 

Kto wystąpi na scenie SW2019?

Dwa dni Święta Strumienia będą nasycone niezwykłymi wydarzeniami z udziałem wyjątkowych wykonawców. W sobotę będziemy się bawić między innymi przy dźwiękach legendarnych i doskonale znanych utworów zespołu Dżem w wykonaniu Skazanych Na Bluesa i Macieja Lipiny, odtwórcy głównej roli w spektaklu "Skazany na Bluesa", teatralnej adaptacji kultowego filmu opowiadającego losy Ryśka Riedla. Udany sobotni wieczór zapewnią nam również Andrzej i Maja Sikorowscy. Andrzej Sikorowski to lider zespołu Pod Budą. Podczas koncertu na strumieńskim Rynku usłyszymy najbardziej popularne utwory tego zespołu!

W niedzielę światowe hity okraszone dawką dobrego humoru w osobliwych, śląskich aranżacjach zaprezentują popularne Frele. Nie zabraknie również lokalnego akcentu w postaci koncertu strumieńskiej grupy rockowej 8 lat w Tybecie, która po raz pierwszy podczas koncertu plenerowego zaprezentuje w całości materiał z debiutanckiego albumu „Betonu nie spalą”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lao Che, który zagra między innymi utwory z pokrytej złotem i nagrodzonej Fryderykiem płyty "Wiedza o społeczeństwie".

STAROMIEJSKA WIOSNA 2019

sobota, 1 czerwca 2019

19:00 - Maciej Lipina i Skazani na Bluesa
21:00 - Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem

niedziela, 2 czerwca 2019

18:00 - Frele
20:00 - 8 lat w Tybecie
21:00 - Lao Che

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (MGOK) rozpoczyna wspólną przygodę z Teatr Lalek Banialuka!

Zapraszamy na drugi spektakl z nowego cyklu! Kolejne przedstawienia już w maju i czerwcu. Lepiej nie przegap żadnego z nich! ?

Calineczka
sobota, 25 maja 2019
godzi. 16.00
bilet: 15 zł

Bilety dostępne w kasie emgok-u, lub bezpośrednio przed wydarzeniami oraz internetowo po przedpłacie na konto Ośrodka Kultury.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (MGOK) zaprasza na wernisaż wystawy grupy fotograficznej C-41 TWO-RZY-MY

TWO-RZY-MY
czwartek, 30 maja 2019
godz. 18.00
Galeria emgok

Strumień, ul. Młyńska 14.

środa, 22 maj 2019 00:00

IX Konkurs Wędkarski Gminy Strumień

Napisał

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu i Gmina Strumień zapraszają na IX Konkurs Wędkarski Gminy Strumień, który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca 2019 od godz. 6:15 na terenie Gospodarstwa agroturystycznego „Wodna Dolina” w Pruchnej.

Zapisy od 8 maja do 14 czerwca. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr. tel. 33 8570 174, lub w siedzibie emgok-u przy ul. Młyńskiej 14. Warunkiem udziału w konkursie jest wpisanie się na listę obecności i uiszczenie opłaty w wysokości 12 zł w dniu konkursu.

Uwaga!
Zmiana regulaminu i programu konkursu! Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników miło spędzony czas wśród pasjonatów wędkowania.

Program:
- 6.15 – otwarcie konkursu, rejestracja zawodników
- 7.00 – 12.00 – przejście na łowisko, rozpoczęcie rywalizacji
- 12.00 – 12.45 – wyłonienie zwycięzców
- 13.00 – oficjalne ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród

czwartek, 23 maj 2019 00:00

Sfart 9

Napisał

Członkowie Stowarzyszenia Form Artystycznych Sfart zapraszają do udziału w 9. Strumieńskim Festiwalu Artystycznym SFART, który będzie odbywał się w dniach 13-15 czerwca 2019 r.

Wśród wielu atrakcji w programie Festiwalu jak zwykle znajdzie się miejsce na przeprowadzenie aż dwóch konkursów.

Członkowie zespołów muzycznych, wokaliści i instrumentaliści będą mieli okazję wziąć udział w Przeglądzie Zespołów Amatorskich w którym powalczą m.in. o możliwość zrealizowania nagrań w studiu nagraniowym DMB w Bielsku-Białej. Z kolei sympatycy sztuki filmowej powinni zainteresować się konkursem filmowym organizowanym przez Sfart we współpracy z Tak Art Fundacją Wspierania Sztuk Audiowizualnych France Helvetia Polska.

Szczegóły obu konkursów znajdują się w regulaminach zamieszczonych na profilu Stowarzyszenia Sfart w portalu facebook:
www.facebook.com/stowarzyszeniesfart/

Najnowsze ogłoszenia

Dezynfekcja po zmarłych

reklama-strona-i-facebook
Miejscowość: Strumień
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…